Klubová výstava SBTC CZ 2014 - Náměšť na Hané

 17.6.2014

Výstava na Hané pro nás byla trochu z ruky.. i přesto jsme se rozhodli, že se zúčastníme a podpoříme klubovou show. Po dlouhé době jsme vyrazili jen sami dva s naší Sway, Alizée a Chester dělal doprovod. Byl to celkem náročný den.

 

Budík zvoní ve 4:15  a já si říkám, jestli to byl dobrý nápad jet na výstavu přes půl republiky.., ale v autě už jsme měli vše naloženo, připraveno, takže  hurááá do Náměšti. Čas příjezdu byl celkem příznivý, a tak jsme vystavěli kemping u krhu fen.Trošku zmatky nastaly při přejímce, kdy jsem neměla u desek přiřazenou platbu... a nechtěli mi je vydat.., ale já platila - bránila jsem se a mávala na telefonu s výpisem z účtu. Platila.. to sice ano, ale na jiný účet než jsem měla. Musela jsem tedy zaplatit znovu a budu doufat, že mi přiznají špatně zadaný příkaz. To bych nebyla já, aby bylo všechno v pořádku.

Mezitím se rozdali poháry klubovým vítězům a vzhůru do posuzování.. Přihlášeno bylo opět velké množství psů a fen - celkem 209 a k našemu překvapení byla přihlášena i Uriel Chesway Fransimo Bohemia, kterou jsem měla možnost vidět po třech letech a konečně si jí pomazlit. Děkuji, že jste dorazili!Psy p
osuzovala anglická rozhodčí Gillian McDermott, kennel Macadermus, která se chovu sbt věnuje již přes třicet let. Nás potažmo feny posuzoval Geoff Faulkner, kennel Glowud, který se okolo našeho plemene pohybuje od dětství.

Nastupovala jsem nejprve do třídy mladých s Alizée von Chesway, kde bylo přihlášeno neuvěřitelných 41 fen. V kruhu bylo trochu těsno a tak jsme se ani nedokázali všichni naráz ukázat v pohybu.. Pan rozhodčí byl velmi precizní a každé feně věnoval dostanek času, nicméně v takovém počtu fen to bylo trochu harakiri.

" POSUDEK DODÁM"


Proto jsem se na řadu s Update Sway Fransimo Bohemia, která nastupovala do třídy vítězů, dostala až po šesté hodině. Přes občasný déšť jsme se ukrývali ve stanech a  nastupovali do kruhu jednotlivě. Počasí bylo trošku "crazy". Chvíli vedro, chvíli déšť.. s večerní oblohou se  umoudřilo a Sway už zase nastupovala do kompletní třídy..

Jako jedna z mála fen výstavy si odnesla  známku výborná a i přesto, že si ji pak rozhodčí dlouho prohlížel na pořadová místa se nedostala.

" Bílá s tmavým znakem přes oko, standartní fena, dobrá hlava, tmavé kulaté oko, dobrý chrup, hluboký hrudník, novný postoj/uzavřený, horní linie rovná, dobré uhlení končetin a kolen. "

 

Vydrželi jsme až do vyhlášení klubového vítěze, spolu s pár posledními diváky a hurá domů. Do postele jsme se dostali až okolo půl dvanácté, takže opravdu výživný výstavní den. Fotogalerii si můžete prohlédnou na albu na rajčeti - Klubová výstava SBTC CZ 2014 - Náměšť na Hané.