Klubová výstava Mladá Boleslav 2014

 13.6.2014

Začátkem května jsme se vydali na klubovou výstavu do Mladé Boleslavi. Seznam přihlášených sliboval spoustu přátel, počasí vyšlo ideálně, a tak vše nasvědčovalo tomu, že si užijeme fajn den. Výstava se konala v rámci XV. Pojizerské krajské výstavy, kde bylo krom dobře vybraných zastřešených kruhů připraveno i pár prodejních stánků, které jsem nenechala bez povšimnutí.

 

Jako rozhodčí byli byli pozváni chovatelé Cornelia Bergundthal  - CH, kennel But's Charming Ruffian (feny) a Mr. Bill Asker - UK (psy). Přihlášeno bylo neuvěřitelných 250 stafordšírských bulteriérů, takže nás čekal dlouhý den. Novinkou bylo, že štěňata, dorost a veteráni měli další samostatný kruh, spolu s rozhodčí v podobě poradkyně chovu Hany Vojáčkové, což vnímám jako velmi pozitivní novinku. Nějakou tu půlhodinku nám to určitě ušetřilo.

Když do kruhů nastupovali mladí jedinci vrhla jsem se foťákem na náš odchov Albuse Brumbála Chesway, který s Katkou nastupoval poprvé.. Velmi zaujatě jsem se jim snažila udělat hezkou postojovou fotku, když v tom se mě zeptal Luky, jestli já náhodou nevystavuji Alizée.. mladé feny již byly dávno nastoupené.


Samozřejmě že vystavuji!!!! A tak nastal zmatek.. panika… strach o holé životy. Ale i přes svůj zvýšený krevní tlak jsem se celkem rychle zvládla do kruhu dostavit i s naší modrou nadějí Alizée von Chesway. Přestože jsme áčkový vrh a na řadu jsem šla téměř okamžitě nevyvolala jsem až tak velké faux pas. Ufff... Přes pěkný posudek jsme dostali známku velmi dobrá, paní rozhodčí preferovala jiné barvy.


" 1 yers old, blue with bringle, topsize, nece head and expression, eye colour good for this type of colour, ear carriage not optimal, good top, good chest, matching bones, good neck and topline, moves well, nice charecter. "

Jako další jsme šli na řadu s Umpa-Lumpa Chesway Fransimo Bohemia. Posuzování v kruhu psů mi přišlo trochu zmatené a zbytečně zdlouhavé.. Nastupovali jsme k panu rozhodčí na posouzení, aby si nás prohlédl.. a následně pak vybral čtyři nejlepší jedince. Na posudek a jeho zapsání jsme pak stáli celé dlouhé kolo znovu. Při těchto počtech přihlášených psů mi to přišlo trochu padlé na hlavu.. a ani Lumpovi se v kruhu, tak dlouho nelíbilo.. známku dostal velmi dobrou.

" blue and white dog, typical head, good ear carriage, good front enough rib, good backend, moved well"

Mezitím v druhém kruhu, v otevřené třídě vybojovola Míša s Adélkou - Cabbie z Hambalek Bušín známku Výborná, které se rozdávalo tento den pomálu a pomyslné desáté místo v ohromné konkurenci fen. Dobrá práce holky.


" 2 years black bringle, topsize, strong bitch in all parts, good head and expression, ear a bit loose, strong body, bones, no o angulation behind, moves with drive. "

Jako již tradičně náš výstavní team zakončovala Ch. Update Sway Fransimo Bohemia, která sice také získala kýženou známku VÝBORNÁ, ale na pořadová místa nedosáhla.

"5 yers old, topsize bitch, heavy at the moment, nice head, dark eye, ears should be better, good topline, moves very well."

Děkuji Hance Maredové za krásné fotografie a Míše Vyštejnové, která stála celý den za objektivem a fotogalerii si můžete prohlédnou na jejím rajčeti - Klubová výstava Mladá Boleslav 8.5.2014 nebo u nás výběr ve fotogalerii Klubová výstava Mladá Boleslav 2014.