MVP České Budějovice 2014

02.5.2014

Na výstavě v Českých Budějovicích se nám zadařilo.. Posuzoval ji český rozhodčí Vladimír Adlt, který mě v kruhu více než bavil. Pod rukama mu prošlo 82 přihlášených staffíků, na co však kladl důraz při posuzování jsem nezjistila. Prohlížel zuby, uši, ocas, pohyb, ale ve finále ho spíše ho zajímal celkový dojem..

 
Nechtěl, aby si majitelé psy aranžovali...a někdy mě jeho výběr opravdu překvapil. Takřka celý den jsem strávila ve výstavním kruhu, takže jsem si jeho posuzování užila na plno.

Nejprve jsem nastupovala do třídy otevřené s naším modrým psem Umpa-Lumpa Chesway Fransimo Bohemia. Měla jsem si ho možnost vystavit po dlouhé době, protože poslední dobu nastupovali v pánském duu s Lukym. S Lumpem jsme udělali velký kus práce, ale přesto se stále ve výstavním kruhu necítí svůj.. i když už by měl být ostříleným mazákem, tak se spíše vidí na poli s pěškem či při nějaké lumpárně. Za pohyb, který bohužel v kruhu ani pořádně neukáže.. dostal známku Velmi Dobrý.

" Středně mohutný pes, volné lokty za pohybu, dobrá hlava, správná hřebtní linie"

Jako další šla na řadu naše mladá naděje, naše odchovka Alizée von Chesway, která nastoupila do nejpočetnější třídy dvaceti mladých fen, spolu se svojí sestrou Alanis Morissette Chesway. Obě holky si vedly výborně.. obě se dokonce probojovali mezi nejlepší pětku. Gratuluji! Bohužel nakonec musela jedna z kola ven..


Výběr na pořadí však pokračoval s naší Alizée.. Trochu se mi tajil dech, když už byla obsazená třetí a čtvrtá příčka a my stále byli v ostří pohledu pana rozhodčího.., který nám nakonec zadal příčku stříbrnou - VÝBORNÁ 2.

" Pohyb samičí, správně vyjádřená hlava, lehce vyklenutá bederní partie, pohyb v předu užší. "

 
Dále výstavní marathon pokračoval.. a do další početné třídy - otevřená feny, jsem nastupovala s Cabbie z Hambalek Bušín. Velmi nadějná fenka, která ani chvíli nepostojí.. tentokráte odešla pouze ze známkou VÝBORNÁ, ale myslím, že jí ještě čeká slibná výstavní kariéra.

 
Jako poslední čekala na posouzení naše Update Sway Fransimo Bohemia, která nastupuje do třídy vítězů. Sway již letos oslavila své páté narozeniny a dva odchované vrhy jsou na ní znát. Přesto jsme si odnesly pěkný posudek a Sway stanula na pořadí - VÝBORNÁ 4.

" Ještě dobře pohyb., dobrý rámec, výrazněji otevřené ucho, dobrá hlava, plný hrudník, správná hřebet. i záď linie "

Za celý den jsem si s nikým nestačila ani nic říct..., tak doufám, že to doženu na Klubové výstavě v Mladé Boleslavi, kam se za pár dní chystáme. Za fotky z celého dne děkuji Míše Vyštejnové a můžete si je prohlédnout zde - MVP České Budějovice 26.4.2014.