Uzza má štěňátka

3.5.2014

Tak už je to tady… náš béčkový vrh je na světě. Všichni jsme ho s velkým napjetím očekávali už od začátku týdne a Uzzička nás napínala do poslední chvíle. Dnes už je z ní vzorná maminka hned tří krásných feneček.

 


V pátek ještě na společném venčení s Chesway bandou lítala za klacky a všem se tajil dech. V sobotu ráno se však začala připravovat na porod a my s ní. Přes den už ležela v porodním boxu a zhluboka dýchala… podporou jsem jí byla já, Luky, Péťa a Tomáš. Celý den jsme si zpříjemnili povídáním a výborným jídlem, které připravila Péťa s Tomášem..

Okolo deváté večerní se Uzza rozhodla, že jde na to.... a kolem desáté už jsme měli na světě první štěně. První velmi akční modrou fenečku, která byla průbojná už od prvního nádechu. Bez dlouhého otálení si neohroženě razila cestu k cecku, aby zvedla svojí porodní váhu – 277 g. Zasloužila si tak jméno Bellatrix Lestrange Chesway ..

 

Po krátkém oddychu už se tlačila na svět další fenečka, tentokráte o 30 gramů těžší Bathory Chesway. Tmavá fenečka s žíháním a bílými znaky…, která se uměla hned po narození hlasitě ozvat, že se jí něco nelíbí.

 

A porod pokračoval rychlým samospádem dál… pár dalších zatlačení a svět přivítala další fenečka. Uzavřela tak dámské trio…, jedná se o 313 g těžkou fenu,  celočernou na kterou již čekalo jméno Black Swan Chesway. Završila tak porod celkově…


Dá se říct, že to byl rychloporod za necelé dvě hodinky jsme měli hotovo. Nicméně pro nás to byla dlouhá noc…, na sonu jsme viděli prcky čtyři a tak jsme stále očekávali příchod ještě dalšího přírůstku.

Kolem čtvté hodiny ranní, kdy už Uzza spokojeně oddechovala nám došlo, že se zřejmě překrývali a že nadílka je celá.. Holky nyní spokojeně odpočívají a uživají si své první dny života.


Album fotek, které jsou pořízeny i během porodu a jak prcci přibývali můžete prohlédnout v albu na rajčeti - Máme štěňátka 2014.