Duo Cacib Brno 2014

28.2.2014

Po roce jsme opět zavítali na Brněnské výstaviště, na dvoudenní výstavu Duo Cacib Brno. Tentokrát jsme vyrazili v sestavě Luky, já a Míša spolu s Lumpem, Alizée a Sway. Atmosféra byla přátelská.. moc jsem se těšila na všechny známé tváře a celý den jsem si  v jejich přítomnosti velmi užila.


Přihlášeno bylo 114 staffordshirů a posuzovala česká rozhodčí Jana Daňková, s kterou již máme zkušenost z pražské podzimní výstavy.

Jako první šli nařadu psi a nás reprezentoval Umpa-Lumpa Chesway Fransimo Bohemia spolu s Lukášem. Tato kombinace se opět vyplatila, protože stanuli na krásné třetí příčce – Excellent 3


" Pes mírně delšího formátu, výborné osvalení, výborná samčí hlava, korekntí horní linie a nesený prut, sbíhabý pohyb obou párů končetin. "

Dále nás reprezentovala Alizée Von Chesway, náš nový přírůstek do rodiny a rovnou nastupovala do třídy mladých fen, kde byla velká konkurence 26 dalších konkurentek. Nebyla v tom však sama podpořila jí její vrhová sestřička Arizona RoothyShooty Chesway, kterou jsem i spolu s jejími majiteli velmi ráda viděla. Obě holky si vedly statečně a odnesly si krásnou známku Excellent, na pořadí však v konkurenci krásných hotovějších fen nedosáhly.. Snad příště. I tak mám velkou radost z jejich pěkné prezentace v kruhu a myslím, že nás úspěchy ještě čekají.

" 10 měsíců stará fena, většího rámce, pěkná samičí hlava, pěkné osvalení, širší hrudník, korektní pohyb "


Jako poslední nastupovala do třídy vítězů a uzavírala tak i sobotní výstavu naše ostřílená výstavní šampionka Update Sway Fransimo Bohemia. V kruhu jsme si vedly dobře, dostala i velmi pěkné ohodnocení. Ala sama musím uznat, že už věkem a po dvou štěňatech na pořadí mezi krásnými mladými fenami nestačí. Konkurence je veliká. Přestože se paní rozhodčí na ní neustále dívala a přemýšlela nad pořadím, obsadili příčky feny v lepší kondici. Sway získala známku Excellent.

"Vyvážená fena, mírně většího formátu, velmi pěkná samičí hlava, nedobarvené víčko, výborné ucho, pěvný hřeb, korektní pohyb i prut."


Fotografie z celého dne si můžete prohlédnout na albu na rajčeti - Duo Cacib Brno 2014 - sobota. Nebo také u mé kamarádky Míši - DUO CACIB BRNO 2014.