Krytí Uzza Chesway FB

27.2.2014

Dnes proběhlo dlouho plánované krytí naší odchovanky - Uzza Chesway Franasimo Bohemia s krásným modrým psem JCh. Nitroline Fransimo Bohemia. Jak bylo úspěšné se dozdvíme zhruba za měsíc. Zajímavé spojení, můžete shlédnout zde.

 

 

Uzza Chesway FB je odchov po naší šampionce Update Sway FB. Je černá fena s bílou náprsenkou a ponožkou, po svém otci Ninevah Blue Bomber nese modrý gen, proto také očekáváme narození 50% modrých štěňátek. Je to fena správného tělesného rámce s pevným hřbetem, správným úhlením a korektním pohybem. Má krásně modelovanou hlavu s výraznými lícními svaly. Nůžkový skus a pěkný sytý pigment. Její předností je přátelská povaha a velký temperament. Po své matce je velmi aktivní a mohla by potomkům předat i velké srdce pro bull sporty. Více o ní v sekci UZZA.

Jedná se o první krytí této fenečky, která žije u mé nejlepší kamarádky a u ní budou i štěnda s největší péčí odchována. Vybrali jsme na ní krásného modrého psa JCh. Nitroline Fransimo Bohemia, který se pyšní zcela anglickým rodokmenem. Má velmi výrazný pigment s tmavým okem a krásnou tmavě-modrou barvu srsti. Je v dobrém typu, silná kostra a krátký formát. Prostorný hrudník a výbornou hlavu. Pejsek je importovaný z Anglie a žije v kennel Fransimo Bohemia, kde se o něm dozvíte více. Líbí se mi i pro jeho klidnou a vyrovanou povahu.

Ze spojení těchto dvou nadějných jedinců očekáváme černé a žíhané jedince s bílými znaky. Teoreticky očekáváme i modrá štěňátka která budou po svých rodičích geneticky čistá na nemoci L2-HGA a HC. Štěňátka moderního typu s výstavními a sportovními předpoklady.

 

Více fotek můžete prohlédnou v albu na rajčeti Krytí Uzzičky 2014.