Klubová výstava Kolesa 2012

19.6.2012

Minulý víkend byli zraky všech "staffbulářů" upřeny do jezdeckého areálu Kolesa u Pardubic, kde se jako již tradičně konala klubová výstava. Zde patří poděkování Staffordshire Bull Terrier Clubu CZ za perfektní organizaci a přípravu této akce.

 

Nově zakoupené stany, které měly chránit naše čtyřnohé kamarády před sluncem hodnotím velmi kladně.., ze zkušenosti z minulých ročníků, kde se před přímým sluncem nedalo opravdu nikam schovat a fenka, kterou jsem měla svěřenou do handlingu mi kolabovala, jsem stany opravdu nadšeně vítala. Počasí bylo letos sice moudřejší, takže ani nebylo třeba se před sluncem chránit, ale i tak se určitě hodí.

Přihlášeno bylo rekordní počet sbt a to 221. Posuzovat přijeli rozhodčí z Velké Británie a to Kevin Jones a Gordon Mark Davies jejich přístup byl velmi milý, přátelský a posuzování na úrovni. S výběrem jedinců na pořadí jsem se skoro vždy shodla..

Kevin Jones (psi) a Gordon Mark Davies (feny)


Ukotvili jsme u kruhu fen, přece jenom jsme měli dvě. Kamarádka Péťa mi svěřila do péče Miu ( Afrodithé Wilow Staff), takže jsem ještě ke Sway a Lumpovi vystavovala ji..

Jako první jsem nastupovala do třídy mladých s Umpa-Lumpou Chesway Fransimo Bohemia ještě spolu s dalším naším odchovem Uncle Sam Chesway Fransimo Bohemia a jeho majitelkou Péťou Havlinovou.
Náš náladový Lump (když se mu nechce, tak je téměr nevystavitelný) se předvedl v plné své kráse a mě povláčel po celém kruhu.. věřte, že za tu dobu co jezdím výstavy jsem nic podobného nezažila a tak jsem z něj bylo opravdu zoufalá.. Lump získal prestižní nominaci na Cruft, tak se musí na jeho prezentaci v kruhu velmi zapracovat. To co předvedl zde, byla opravdu ostuda.

Díky svému předvedení získal známku Velmi Dobrá, čemuž se nedivím, pan rozhodčí ho ani nemohl posoudit. Nicméně byl velmi trpělivý a sama jsem si říkala proč už nás z kruhu nevyhodí.. Za to Samíkovi zadal známku Excellent. Samík si prezentaci v kruhu osvojil docela rychle a tak jsou s Péťou již sehraná dvojka.

Třídy byly plné krásných psů a fen a tak jsem dlouhou chvíli jen pozorovala na jaké úrovni ten náš chov sbt je.. nastupovala jsem až po dlouhé pauze s černou fenou Afrodithé Willow Staff (Mia) Petry Trejbalové, která patří do naší psí rodiny. Mia u nás byla celý víkend, tak jsme si ji užili. Přestože tolik výstavy nejezdí chovala se v kruhu ukázněně a velmi hezky se se mnou prezentovala.. Pana rozhodčího zaujala a tak se dostala se do výběru nejlepších šesti fen, až se mi zatajil dech. Do první čtyřky se pro svůj trochu šmantlavý pohyb nedostala, ale i tak je to pro nás velký úspěch!

Velké počty přihlášených tlačily čas hodně dopředu a tak jsem s naší Update Sway Fransimo Bohemia do třídy vítězů nastupovala až někdy po čtvrté hodině.. Moc hezky se mi předvedla, jí vystavování vyloženě baví. Dostala i hezký posudek a známku Excellent, na pořadová místa však postavil pan rozhodčí, jak již to bývá zvykem černé feny.

" Bílá fena s černou částí hlavy, dobrý tvar hlavy, velice samiččí vzhled, správný skus, dobrá silná spodní čelist, dobrá hlouba hrudníku, dobře osvalená zadní část těla, velmi dobře předvedená, v dobrém pohynu, výborná "

Celý den jsme si moc užila.. na klubových výstavách se většinou sejdou všichni moji kamarádi a přátelé. Domů jsme odjížděli až okolo šesté hodiny, bohužel jsem ani už neviděla doprovodné soutěže (nejlepší hlava, nejlepší pohyb, nejlepší vystavovatel), které mě však velmi nadchly. Fotky z celého dne můžete prohlédnou na albu na rajčeti - Klubová výstava Kolesa 2012.