My na Staffím dni 2012

12.6.2012

A když už je oficiální report na světě, tak se sluší napsat i ten náš.. z role učastníků, protože se každoročně do sportovního klání pouštíme i s našimi psy. Pět chválu na SD 2012 samozřejmě nemůžu - to by bylo samolibé nicméně chci shrnout, jak si vedli Chester & Sway a jak jsme si dvouden užili my.

Přeceže jenom to byl po roce náš první závod, kterého jsme se učastnili.. Sway vlastně po štěnatech poprvé - opět v závodní kondici.. A musím říct, že vstala jako fénix z popela a předvedla nečekané!

Začnu hezky popořádku.. začínalo se disciplínou WPS, kde jsme s oběma našimi psy urvali 3. místo.. až magické, ale oba dosvištěli do cíle na bronzovou příčku.

Chester v čase 7:79 s čímž jsme velmi spokojeni. Na sprint byla připravena profi časomíra. Každý pes dostal na obojek spínač, který zaznamenal časy úplně dokonale.

Sway prolítla cílovou "páskou" v čase 8:72, cítila jsem ke konci mírné zpomalení, ale i tak si stoupla na bednu!

Se stejným elánem a zapálením jsme nastoupili na opičí dráhu.. Chester v handlingu s Lukášem a já na startu se Sway..

Kluci začínali jako první.. Chester klasicky trošku přeheclý, ale jinak to bylo celkem nadějné.. fandila jsem a prožívala každou shozenou skočku.. Spadli za nimi dvě a mě to přišlo nemyslitelné.. Jak jste to mohli shodit ?

Ha ha ha.., protože já se Sway dopadla úplně stejně. Čas velmi dobrý, ale na dráze se hodnotila spíše čistost skoků než time. Trénujeme se Sway agility, ale to s Monkey trackem zas tolik společného nemá. Jsem naučená ji navádět zprostřed dráhy a na skočky ji směruji rukama a hlasem - sama v těch otočkách a přehmatech ještě válčím, ale Swayík to má zmáklé na jedničku. Vodítko a to, že s ní běžím všechny překážky i já, je v téhle fázi spíše na obtíž. Opičárna tedy nevyšla, nicméně v celkovém pořadí jsme se zas tak neztratili. Na příští běh to musíme natrénovat s vodítkem..

Mezi program jsme sledovali spíše z povzdálí..připravovali jsme výsledky z předchozích disciplín a dolaďovala se dráha na odpolední pulling. Přesto si Sway proběhla ještě několikrát opičí dráhu a to s dětmi v jejich části dne.. S malým Matějem dokonce vybojovala 2. místo. Koukala jsem na to s obdivem, protože běžela s prcky líp než se mnou.. a zvládla dráhu proběhnout úplně čistě.

Zkusili jsme si ještě Hight jump a Swayiny zapálení bylo ohromné.. nechtěla se odtrhnout a chtěla zkákat znovu a znovu..raději jsem ji odvedla na chatku, aby se zklidnila, takže aport špekáčků jsme jenom s pobavením sledovali. Upřímně jsem ani nevěřila, že by jeden z našich psů buřt zvládl donést do cíle celý..

Na hlavní disciplínu Weight Pulling jsem neměli v plánu s našimi psy nastoupit, říkala jsem si, že bylo plno starostí se stěhováním apod., tudíž nebyl ideální prostor pro trénování jako dřív, ale když jsem viděla zapálení našich opičáků a to jak do toho jdou srdcem, domluvili jsme se, že nastoupíme a uvidíme, případně to nebudeme hrotit..

Hned po prvním tahu bylo jasné, že jsou v plné síle a kondice zůstala.. A tak jsme se střídali na váhách a vozík se stále hýbal. První zaváhání přišlo u Chestera (20 kg) na váze 545 kg, kdy místo aby tahal.. couval a štěkal.. chtěla jsem ho tedy trochu kontaktněji vyhecovat, ale jak jsem se přiblížila - zabral a jedním skokem mi vytrhl pěška z ruky.. Moje chyba! Zvolili jsme hned opravný pokus, kdy jsem peška raději podala Lukášovi, nechtěla jsem chybu opakovat. Ale dá se říct, že mě přímo kopíroval a tak chytil pěška i jemu.. tudíž jsme byli ze hry venku.. Chestrovo soutěžení skončilo dá se říct naší chybou.

Ale Swayík (15 kg) se jen tak nevzdával.. jeho hlasité naříkání se ozývalo z kennelky opodál.. chtěla za peškem, chtěla tahat.. Zdolávala tak jednu váhu za druhou.. až byla v soutěži jediná fena.. Utáhla váhu 615 kg a stala se tak vítězkou pullingu!!!

Přesto nám to nedalo a spíše exhibičně jsme ještě nastoupili na další váhu 685 kg.. I tady vozík dotáhla do cíle. Myslím, že by utáhla i další váhu, ale na vítěztví nám to stačilo! Její drajf a zapálení je opravdu užasné, video z tahu na 545 kg můžete vidět zde.

Vítěztví v pullingu, třetí místo v sprintu a ještě most - nejvyšší utažená váha na přepočet kilogramů - utáhla 45násobek své váhy, to vše jí stačilo k tomu, aby nasbírala nejvíce bodů a stala se tak nejlepší fenou dne - Iron Staff 2012 a domů si odnesla nádhernou sošku staffbula na kterou jsem doma dva měsíce slintala..


Naše úspěchy, tak ještě nekončili.. čekala nás ještě něděla a výstavní část Staffího dne, na kterou jsme měli pozvané rozhodčí z Anglie. Bylo pro mě velkou ctí a zážitkem se bavit s uznávanými rozhodčími a chovateli - manželi Stokesovými kennel Oxstoks, a tak jsem byla jako Alenka v říši divů, když jsem s nimi mohla večer při skleničce vína pobavit o chovu v jejich rodném městě a tak o SBT vůbec. Bylo to fajn a těším se někdy opět na shledání s nimi.

Ale ted už k výstavě.. ve třídách mladých nám bojovalo několik našich odchovů a tak jsem sledovala a držela palce na umístění po celou výstavu.


Umpa-Lumpa Chesway Fransimo Bohemia - Excellent 3. Gratulujeme Míšo.

Hned za ním v pořadí Excellent 4 - Uncle Sam Chesway Fransimo Bohemia tady nám udělalo radost i to, nám uvedl na pravou míru to jak je to s jeho zbarvením blue fawn. V Anglii se vyskytuje běžně, jen je označováno pouze za fawn tedy plavá. Barva je standardní tudíž doufám, že k tomu tak budou přistupovat i rozhodčí na českých výstavách.

Za fenky nás reprezentovala Uniqa Chesway Fransimo Bohemia, která také urvala pořadové místo a to Excellent 4. Gabče a Vládovi také děkujeme za super prezentaci v kruhu. Jsem na Vás na všechny pyšná.

No a my se Sway nastupovali do nejobsazenější třídy o Miss Staffího dne..vystavování máme natrénované, tak se jen předvést. Panu rozhodčímu se Sway líbila již z předchozího dne.. pro její zapálení a spirit, jak to sám nazýval, prot jsme obsadili místo na pořadí. Update Sway Fransimo Bohemia - Excellent 4.

" Pěkná hlava, korektní skus, silná spodní čelist, krásné tělo, výborná kondice, hezky zauhlené končetiny."

Ale ještě větší radost mi udělalo to, že jsem měla možnost vystavit i našeho Chestera (Herold Fransimo Bohemia) - moc mě zajímalo, co na něj pan rozhodčí řekne a jaký dostane posudek. Nastupovali jsem až na konci výstavy a to bez zadání titulu, i tak to pro mě bylo něco neobvyklého a na výsledek jeho převedení jsem byla zvědavá. Nikdy jsme neměli možnost, aby Chestrouna pousoudil nějaký fundovaný rozhodčí.

Chester si vedl naprosto skvěle! Jako ostřílený mazák.. sice občas trochu zavrčel, ale postoj a chůzi zvládl na jedničku. Občas to s ním trénuji kvůli fotkám a někdy si ho prostě jen tak vystavuji, náramně se to nyní hodilo. Dostal známku Excellent.


" Hezká hlava, silná spodní čelist, pěkné ucho, rovná hřbetní linie, hezky uhlené zadní končetiny, korektní pohyb."

Tolik zážitků a uspěchů jsme si odvezli ze Staffího dne.. přestože to pro nás bylo organizátorsky náročné, našli jsme si prostor i pro nás a pro pobavení s přáteli, které jsme moc rádi viděli! Už ted se těšíme na další ročník, který bude doufám probíhat ve stejném duchu.

Vybojovali jsme i spoustu cen, z kterých mají největší radost Chester & Sway..

Za půjčené foto moc děkuji autorům..naše můžete prohlédnou a klidně použít pro své weby na albu na rajčeti, ale zachytila jsem pouze výstavní část.