MVP Praha 2012 - nominace na Cruft 2013

11.5.2012

Mezinárodní výstava v Praze pro mě byla jedním velkým překvapením.. do letňanského areálu jsme dorazili mezi prvními a tak jsem měli prostor a čas se krásně ubytovat přímo u kruhu. Sešli jsme se opět v hojném počtu, skoro celá naše sestava odchovanců Chesway FB.

 

Vláďa a Gabča dokonce přijeli o den dříve a přespali u nás, takže jsem si Uniqu Chesway FB mohla užít o to více! Na výstavu však hlášena nebyla, pouze jako doprovod, kvůli své falešné březosti s kterou stále bojuje.

Celkem bylo přihlášeno 36 psů a 46 fenek - kruhy byly opět rozděleny na dva tábory, kde se posuzování psů ujala mezinárodní česká rozhodčí Olga Hrabáková a feny měl pod drobnohledem Vladimír Adlt s kterým jsem se v kruhu setkala poprvé.

Nastupovala jsem do třídy mladých s naším modrým Umpa-Lumpou spolu s dalšími patnácti psy, kde nechyběl ani Uncle Sam Chesway FB. Sam vyběhal s Péťou známku Excellent. Z čehož máme radost! Konkurence je veliká a tak jsme si na pořadová místa mysleli jen potají. Lump je v kruhu stále trochu vystresovaný a atmosféra výstav mu ještě není vlastní - vystavit ho, je docela složité. Nicméně má krásnou stavbu těla a perfektní pohyb, takže když se ho podaří hodit trochu do klidu a předvést ho, je na něj radost pohledět. Stejně jako okouzlil mě, zřejmě okouzlil i paní rozhodčí a k naší radosti stanul na pořadové příčce číslo 1 !!!! Umpa-Lumpa Chesway Fransimo Bohemia V1 CAJC !!!! Nominace na Cruft 2013 !!!


Je to pro nás ohromný úspěch prosadit se mezi tolika krásnými mladými jedinci a nominovat se tak na nejprestižnější výstavu světa Crufts 2013 !!!

Jeho posudek odpovídá jeho kvalitám:

" typický pes dobré kostry, výborných proporcí, elegantní, rovný hřbet, dobrý v postoji, dobrý pohyb končetin "

Po radostné euforii jsem vlítla do kruhu s naší šampionkou Update Sway FB. Sešla jsem se zde s opravdu velkou konkurencí zkušených handlerek jako je třeba Ivana Zuranová, Petra Prokopová, Oluše Lukášová, Katka Urnerová atd., což vypovídá samo osobě. Vzhledem k tomu, že jsem na Sway aplikovala metody, které jsem si přinesla z kruhu od Lumpa, přišlo jí předvádění zábavné a tak skotačila. Její jindy elegantní pohyb se nyní proměnil v radostné poskakování, což už ve třídě šampiónů není přijatelné - prezentace v kruhu musí být 100%. Přesto, že jsme dostali známku výborná a pan rozhodčí fenu vychválil - sdělil nám, že jsme se defakto vyřadili sami. Posudek mě po těch letech vystavování docela pobavil.

" Hůře předvádivá, temperamentní, typicky osvalená fena, korektního rámce, pevná, těžko posouditelný pohyb "

I tak jsem domů odjížděla s velmi dobrým pocitem.. máme s Lumpem rozjetého junior šampiona, tak doufám, že podobných úspěchů bude přibývat. Fotogalerii z celého dne si můžete prohlédnou na albu na rajčeti.