Duo Cacib Brno 2012

7.2.2012

A je to tady.. Duo Cacib Brno 2012, výstavy na které se vždy moc těšíme. Většinou zůstáváme v Brně oba dva dny, které jsou pro nás plné psů, zábavy a přátel. Děkujeme Simče a Petrovi (Fransimo Bohemia), že jsme u nich mohli přespat a celý víkend si užít naplno, bylo to s Vámi fajn!

 
Sobota - první výstavní den

Sobotní ráno začíná tradičním brzkým vstáváním.. trochu mě děsí teploměr, který ukazuje - 18°celsia, ale ani to nás neodradí k cestě do Brna. Na výstaviště dorážíme mezi prvními, takže i místo u kruhu jsme zabrali celkem fajn. Postavení kruhů už mě tolik nevzrušuje. Již jsem se rozčilovala v pátek u počítače, kdy jsem zjistila, že psi a fenky mají své stanoviště úplně jinde.. a každý má svého rozhodčího. Což mi přijde od organizátorů opravdu nepovedené. Spoustu vystavovatelů hlásilo právě na finského posudkového a vzhledem k tomu, že né každý má pouze jednoho psa či fenku musí pak lítat z kruhu do kruhu a doufat, že se zrovna jejich třída nebude křížit.

O to větší nevoli u mě vyvolalo to, že do kruhu ke psům dali ještě další tři jiná plemene. Nechápu proč už tak početné plemeno, jakým je staffordšírský bulteriér, potřebuje přídavky.. Posuzování psů ( přihlášeno 52 ), kterého se chopil Jaroslav Matyáš ze slovenska, tak začalo až někdy kolem dvanácté. Paradoxně skončili dřív než fenky.., vzhledem k tomu, že posuzování finského rohodčího bylo dlouhé a precizní. Pan Matyáš naopak psům tolik pozornosti nevěnoval.

Do třídy dorostu nastupoval se svojí majitelkou Péťou Havlinovou náš odchov Uncle Sam Chesway Fransimo Bohemia. Na výstavě byli teprve podruhé, tréma trochu byla, nicméně na předvedení to nebylo znát. Samíčka vystavování prostě baví. Přesto, že dostal kladné hodnocení a známku Velmi Nadějný na pořadové místo nedošáhl. Bylo nám líto, když jsme hlásili na zahraničního rozhodčího, že byli za chvíli z kruhu pryč. Proto majitelé po ukončení výstavy poprosili ještě o posudek druhého rozhodčího. Ten byl velmi přívětivý a na Samíčka pěl samé ódy, tak to pro nás pro všechny bylo příjemné zakončení výstavního dne..

S naší Sway jsme nastupovaly do třídy Šampionů, konkurence v této třídě je veliká a je pro mě čest nastupovat s tak krásnými fenami. Upřímně jsem si napořadí ani netroufala pomyslet. Byla to jedna hezčí fena než druhá. Pan rozhodčí Juha Palosaari byl velmi důkladný a každou fenu ( přihlášeno 65 ) si velmi pečlivě prohlédl. Líbil se mi jeho vkus a jeho vlídný přístup. Odnesly jsme si od něj moc hezký posudek. O to větší radost jsme měli z jeho výběru na pořadí - Update Sway Fransimo Bohemia - Excellent 4.

" Quite well built, on the bigger side, head ok, good neck and topline, moves well, keeping the shape and topline. "


 Můj překlad:" Velmi dobře stavěná, něco čemu moc nerozumím, hlava dobrá, dobrý krk a horní linie, dobrý pohyb, udržuje se v dobré formě a kondici ".

Výstavní den jsme zakončili příjemným posezením a výborným jídlem a pitím s přáteli od staffíčků. Děkujeme, bylo to fajn.

Fotografie z celého dne jsou umístěny na albu na rajčeti.

 

Neděle - druhý výstavní den

Probuzení u Simči kousek od výstaviště nemělo chybu, a tak jsme již okolo osmé stepovali opět u kruhu. Tentokrát bylo vše jako normálně - psi a fenky pohromadě, přihlášeno 79 sbt a posuzování mohlo začít. Naše plemeno dostal na starost slovenský rozhodčí Jaroslav Bučko. Upřímně jeho vkus jsem neprokoukla.. Asi nebyl vyhraněný, protože některé třídy srovnal přesně dle mých představ a některé jsem nechápala. Měli u něj šanci malý i velcí, tlustí i hubení, krátký i dlouhý, prostě všehochuť. Nicméně se mi moc líbilo, že preferoval i barevnější jedince a tak se pořadová místa trochu rozzářila.

Nastupovaly jsme opět do nejprestižnější třídy šampionů.. Konkurence sedmi fen byla stejná jako předchozí den. Rozhodování bylo dlouhé.., ale stálo za to ! I tentokráte jsme se dostaly do pořadí !!! Update Sway Fransimo Bohemia - Excellent 3 !!!

" Bíločerná fenka lehčí kostry, trochu jemnější hlava, správná šíře hrudníku, dobrý pohyb. "

Děkujeme Hance Maredové ( chov. stanice Boraderam ) za foto Samíčka a za perfektně zpracované výsledky z celé výstavy, které můžete prohlédnout zde.

Fotogalerii z celého dne si můžete prohlédnout v dalším albu na rajčeti.