Double Cacib Praha 2012

26.11.2012

Poslední letošní výstava, poslední možnost dosbírat bodíky na Top Staffa 2012.. A hned víkendový Double Cacib v Letňatnském areálu v Praze. Vzhledem k Stoutdog hall cupu viz. předchozí příspěvek, jsme se mohli zúčastnit pouze jednoho dne, ale i tak nás v sobotu reprezentovaly naše odchovy - děkuju. O to víc jsem se těšila na neděli.

Naše plemeno posuzovali známí čeští rozhodčí Jiřina Vošická a Petr Broukal. Mrzí mě, že jsem se Sway nedostala právě k panu Broukalovi, který klade velký důraz na pohyb a již jednou nám zadal titul CAC, ale on měl na posouzení feny právě ve zmiňovanou sobotu. Přesto jsem k němu do kruhu nastupovala, alespoň s Umpa - Lumpou, který byl poprvé vystaven v mezitřídě. Jednak aby nekonkuroval Uncle Samovi a jednak již by nám třída mladých stejně nic nepřinesla. Jeho vystupování v kruhu bylo již lepší, ale i přesto je stále nejistý a je vidět, že se tam opravdu necítí dobře. Známku si odnesl VÝBORNOU, ale na pořadí to s jeho prezentací ještě není. Pracujeme na tom.


" 15ti měsíční modrý pes s nůžkovým skusem, typickou hlavou, formátem, velmi pěkné úhlení obou párů končetin, pes poněkud prověšený za kohoutkem, trochu nejistá povaha v kruhu"

Za to Samíkovi tentokrát nemohl konkurovat opravdu nikdo!!! Máme obrovskou radost, protože vyhrál, co mohl! Nejen, že vyhrál ve velké konkurenci třídu mladých!!! Ale následně i nejlepšího mladého jedince!!! Uncle Sam Chesway Fransimo Bohemia V1 CAJC, BOJ!!! Sam poprvé nastupoval se svým páníčkem Božanem a kluci my Vám moc děkujeme.

"Sedmnácti měsíční plavý pes s modrou pigmentací sliznice, nůžkovým skusem, typickou hlavou, okem uchem, standardním formátem, velmi pěkným uhlením obou párů končetin, vybraným pohybem, výborným předvedením"

Za feny nás reprezentovala Uniqa Chesway FB a naše Sway, která výstavu klasicky uzavírala třídou šampionů. Přestože se paní rozhodčí líbí, máme odzkoušeno z předešlých výstav, její vyčerpání z předchozího sportovního klání, kde podala heroické výkony, bylo v kruhu znatelné.

Paní rozhodčí říkala - ty se vystavuješ moc pěkně, ale je vidět, že tě to tu dnes nebaví. Kdyby paní rozhodčí věděla, že den před tím utáhla 1560 kg, chápala by ji asi více. I přesto jsme dostaly moc pěkný posudek a dokonce jsme si stouply na pořadí vítězů. Update Sway Fransimo Bohemia Výborná 4.

"3letá fena správné síly kostry, pěkného formátu, pěkná fenčí hlava, tmavé oko, nůžkový skus, pěkná hřbetní linie, harmonický pohyb, pěkně předvedená"

Ráda bych ještě zmínila premiéru Cabbie z Hambalek Bušín alias Adélku - nový přírůstek do naší psí party. Svého poprvé se s Míšou zhostily parádně a obsadily tak třetí příčku - Velmi nadějná 3. Gratulujeme holky, jen tak dál.


"4 měsíční fena, vývoj odpovídá věku, výrazně tmavé oko, pěkně se formující hlava, výborné předvedení"


Fotky z nedělního dne, můžete prohlédnout v albu na rajčeti - Double Cacib Praha 2012 - neděle.