Stoutdog cup hall 2012

6.11.2012

První ročník halového závodu Stoutdog cup lákal na spoustu zajímavých novinek a vzhledem k tomu, že organizace se ujali naši přátelé, nesměli jsme chybět ani my. S našimi psy jsme se vydali směr Třebíč do malé vesničky Bochovice, již v pátek večer,…abychom nasáli atmosféru akce a hlavně ráno nemuseli vstávat, tak brzy. K našemu překvapení nás Slávek přivítal bohatým rautem a příjemným posezením s přáteli, proběhl křest značky Stoutdog a my děkujeme za pozvání..

Sobotní ráno jsem si teprve mohla prostranství prohlédnout celé - areál Unidog se mi moc líbil.. venkovní prostor byl super, atmosféra haly se mi také líbila, ale díky chladnému počasí v ní byla poměrně zima, možná i větší než venku a tak se to trochu míjelo účinkem. Ale věřím, že až se hala dostaví a budou zavřeny všechny otvory kudy mohl proudit studený vzduch, bude pro akce podobného typu jako dělaná. Pro zahřátí byl připraven vytápěný stan, kde jsme mohli nabrat trochu tepla do žil..

Na přejímku jsme naklusali jako první a natěšeně čekali, co se bude dít.  Stafbullíků bylo o dost méně než pitů a jiných bull, takže jsme byli trochu v pozadí, nicméně o to víc jsme se „poprali“ o pořadí. Začínali jsme pullingem, dráhu jsme od Stoutdogu měli zapůjčenou na Staffím dni a tak jsme si mysleli,že ji známe. Na SD utáhl Staffík nejvyšší váhu 1137 kg – volili jsme taktiku, tak abychom též na těchto vahách končili. Což bylo poněkud nešťastné, protože dráha jela jako po másle a my zbytečně nastupovali na nižších vahách a když došlo na lámání chleba, již jsme neměli pokusy.


Asi takhle.. všechny váhy na které jsme nastupovali, naši psi zvládli s přehledem, bez zaváhání. Snad jen s jednou chybou páníčka, kdy Lukáš Chesterovi dal peška příliš blízko a on ho stačil chytit. Takže s jedním faulem jsme se protahali až na váhu 1310kg. Dále se vozík naložil dalšími sto kily a my spekulovali, zda nastoupit či nikoliv. Každému zbýval už jen jeden pokus a tak jsme Chestera nechali nastoupit na váhu 1410kg… stejně tak nastoupil i Wesley naší kamarádky Lucie Vesecké. Oba utáhli a vypadalo to, že si rozdělíme druhé a třetí místo. Pak, ale pes našeho kamaráda Štefana, který si však nechal naložit další váhu již vozík do cíle nedotáhl. A tak jsme si rozdělili první a druhé!!!!
Chester díky své vyšší váze – 2. místo weight pulling !!!


Ve hře stále byla Sway.. nechali jsme na vozík naložit dalších tři sta kilo a já už skoro nedýchala, páč jsem ztrácela přehled kolik fen je ještě ve hře a s posledním pokusem jsem se chtěla vítěztví alespoň přiblížit. Sway tedy nastoupila až na váhu 1560kg!!! A vozík dotáhla do cíle!!! Dál se již nepřikládalo, nikdo už neměl pokusy. Po tom, co jsem se rozkoukala a vzpamatovala z toho šílenství – zjistila jsem, že tuto váhu do cíle dotáhly jen dvě feny. A tak Sway povstanula na pořadí!
Díky své vyšší váze jsme si opět odnesli 2.místo weight pulling !!!

S oběma našimi psy jsme si zvýšili osobní rekord a věřím, že by byl i vyšší – dráha jezdila opravdu pěkně a my byli v kondici..

Následovala pauza na oběd a soutěž o nejlepší psí obleček, která se mi moc líbila.. Bylo to rozhodně oživení a mnozí účastníci byli opravdu nápadití. Za staffbulíky jsme si se Sway odnesli první místo a zmocnili jsme se tak pelíšku, na který si brousili zuby snad všichni. Huráááááááááááááá ...

A teď už jen Wall Climbing.. tuto disciplínu jsme nikdy nedělali, nikdy netrénovali a ani jeden z nás moc neví, jak ji uchopit. Přesto jsem zase s horkou hlavou, přestože jsem na stěnu nechtěla nastoupit, na poslední chvíli naše psy dohlásila. To jsem celá já.. ani jeden z našich psů nebyl schopen zdolat základní výšku. Měli jsme víc štěstí než rozumu - o první a druhé místo fen byl velký souboj, ale to třetí bylo bez vítěze. Proto jsme šli do rozstřelu, kde Swayík musel zdolat, alespoň jeden zákus. Děkuji moc za pomoc Lucce Vesecké a Danu Žďárskému, kteří mi pomohli a tak jsme povstali na pořadí..,ale nikde se tím chlubit nebudu.

Domu jsme si odvezli plno hodnotných cen, závod byl bohatý. Děkujeme organizátororům za věškerou snahu a energii, kterou vynaložili, aby cup mohl vůbec vzniknout... a co se týče sportu.. zase za rok nashledanou..