MVP Mladá Boleslav 2012

4.9.2012

Srpnová Boleslavská výstava slibovala příjemný den.. Počasí vyšlo výborně a sestava v jaké jsme se sešli, byla více než fajn. Za mladé psy nás reprezentoval Uncle Sam Chesway FB s Pétou a Božanem a Umpa-Lumpa Chesway FB, který dorazil s Míšou a Tomášem.

Do kruhu jsme tedy nastupovaly s Pétou mezi třináct dalších staffbullíků a čekaly, jak bude naše psy hodnotit český rozhodčí František Polehňa. Celkem na výstavu bylo přihlášeno 97 sbt, takže ho čekal perný den. Já měla v handlerské péči našeho mladého a neklidného Lumpa, což slibovalo trochu větší show. Musím však velmi pochválit Míšu, která s ním pravidelně trénuje výstavní postoj a chůzi… mimo kruh mu to jde opravdu krásně. Měla jsem takovou radost, když jsem s ním před začátkem zkoušela předvádění… šlo mu to náramně. Když však nastoupí do kruhu, jako by vše zapomněl a nezajímá ho nic jiného než úprk. I přesto, že už to bylo lepší než na předchozích výstavách, panu rozhodčímu se vůbec nechtěl ukázat a tak jsme dostali pouze známku velmi dobrá. Moc mě to mrzí, protože Lump je opravdu krásný pes – to dokazuje i jeho nominace na Cruft. Ale jestli s jeho prezentací na výstavách něco neuděláme, nebudeme moci jet…, byla by to ostuda.

Kdyby přebral, alespoň trochu předváděcích schopností od Samíka…, na kterém je vidět, jak ho vystavování baví. Tentokrát se mu to vyplatilo více než jindy, pana rozhodčího zaujalo nejen jeho vystavování, ale i on samotný a vybral ho do užšího výběru… Po následné prezentaci stanul na stříbrné příčce!! Uncle Sam Chesway Fransimo BohemiaExcellent 2 !!! Huráááá.. Gratulujeme a máme radost s Vámi.

Za mladé feny nechyběla Uniqa Chesway FB a rodina Erbenova, kterou jsme moc rádi viděli! Konkurence mladých fen je veliká a tak se na pořadí neprobojovala, nicméně byla ohodnocena známkou VÝBORNÁ, nyní je ve super kondici. S Vláďou jsou sehraná dvojka a je na ně radost pohledět. Myslím, že jí čeká ještě nejeden úspěch. Minulý víkend např. vybojovala na Bratislavské Duodanube stříbrnou příčku – Excellent 2. Gratulujeme!!! Více o ní na www.staffbulls.cz

A výstavu uzavírala naše šampiona Update Sway FB. Nechci se opakovat, ale v této třídě je opravdu jedna hezčí fena než druhá a tak mi ani nevadí, že jsme nestanuli na pořadové příčce – stačí, že i mezi takovými fenami se neztratíme. Sway Excellent.

" Oko tmavé, skus nůžkový, dobrá hlava i ucho, dobrý krk, mírně delší hřbet, korektní prut, dobré úhlení i pohyb, užší pohyb vzadu."

Více fotek můžete prohlédnout Výstava Mladá Boleslav - srpen 2012 nebo v albu pana Samíčka - Mezinárodní výstava MB 25.08.2012