NV Mladá Boleslav - červenec 2012

23.7.2012

Boleslavské letní výstavy jezdíme vždy obě.. mám je ráda, vždy byly venku na čerstvém vzduchu, počty přihlášených nejsou tak vysoké a tak je to taková oddychovka.

 

Letos tomu bylo trochu jinak.. naše jedno z nejpočetnějších plemen (přihlášeno 56 sbt) vtěsnali do haly a ještě nám do kruhu přidali další rasu. Hmmm.. Někdy až zůstavá rozum stát. Jely jsme však s Míšou dámskou jízdu jen s Lumpem a Sway, takže jsme se nenachaly rozhodit a rozbalily kemp přímo u kruhu..

Vzhledem k tomu, že před námi bylo ještě plno jiných psů.. šly jsme ven trochu potrénovat s Lumpem.., což se nám stalo trochu osudným.. Posuzování bylo velmi rychlé a než jsme se stihly vrátit Lumpova třída byla již pousouzená. No jsme káči no.. poprosily jsme pana rozhodčího, zda by Lump nemohl ještě do třídy nastoupit, protože na pořadí ještě psi nestáli.

Pro mě nový rozhodčí Ing. Leoš Jančík byl docela vtipný a vše hlasitě komentoval. " No to se mě neptejte, to se musíme zeptat lidí."  Nikdo neprotestoval, tak Lump ještě nastoupil a veškeré zraky diváků byli upřeni přímo na něj. Tréma jeho i Míši udělala své a tak vystavení nebylo úplně ideální. Pan rozhodčí komentoval slovy : " Pes je krásný, ale vy mu to kazíte paní. Běhejte běhejte.. no já Vás to tady učit nebudu."

Po tomto fópá ani na pořadí stát nemohli - do posudku Umpa-Lumpu Chesway FB velmi vychválil. Byli jsme však rádi za známku výborná.

Pes s velmi pěknou hlavou, nůžkový skus, měkčí hřbet, lehce přestavěný, dobré oko i ucho, chybí ringdresura, dobrá síla kostry "

 
Posuzování pana rozhodčího se mi líbilo.. bylo hlasité a vždy obhájil svůj výběr na pořadí. Leckdy to byla opravdu legrace, co říkal. Dokonce jedné handlerce tleskal.

Zbývala už jen naše Update Sway FB, která nastupovala do silné konkurence krásných fen třídy šampiónů. Poslední dobou mě trochu zlobí v pohybu, má radost, že se něco děje a tak vpředu rozhazuje. Je mi to líto, protože vždy byla kladně hodnocena za svůj elegantní pohyb. Nicméně má i jiné kvality, které jí dostanou na pořadí. Tentokrát se probojovala na pozici Výborná 3.

" Fena s hezkou hlavou, skus nůžkový, oko korektní, ucho korektní, silný chrup, dobrá horní linie, korektní ocas, dobrý hrudník vpředu i vzadu, chod standardní, srst standardní "

Zapsala jsem si do papírů další umístění - za chvíli už to nebudu mít kam psát a domu jsme odjížděly spokojeny. Fotogalerii z celého dne můžete prohlédnou na albu na rajčeti - Národní výstava Mladá Boleslav - červenec