Staff Bull Show 2012

29.6.2012

Letošní Staff Bull Show byla zase tou známou akcí, kterou máme všichni rádi. Těšila jsem se na všechny známé tváře, na den plný sportu, zábavy a adrenalinu. Po tom, co předvedla Sway na Staffím dni, jsem doufala, že opět něco urveme.., ale jako na potvoru nám týden před SBS začala hárat. No přírodě hold člověk neporučí, ale že si holka umí vybrat!

Na druhou stranu mi trochu ulevila, protože jsem do Rychet tentokráte jela sama, tak jsem měla na starosti jen Chestrouna.. a myslím, že mi to stačilo. Co ten tam zas předváděl za hysterické scény.. to svět neviděl. Jen jsem ho vytáhla z kennelky a našeho týmového stanu pobuřoval ho celý svět.. Nebyl za nás však na SBS sám. Celý den jsem trávila s Míšou, Božanem a Péťou -  do prvních sportovních pokusů dorostly totiž i naše odchovy,a tak se zúčastnil i Umpa-Lumpa a Uncle Sam Chesway FB.

Hned na začátku jsem zaznamenala změnu oproti loňským ročníkům, začínalo se sprintem.. další novinka byla, že na dráze mohl být pouze jeden handler. Což se zavádí do praxe i na ostatních show. Za mě z toho moc nadšená nejsem, protože co se týče sprintu máme sehranou strategii a ve chvílích, kdy nám pes zpomaluje, což v zadní části dráhy zpomalují oba, je třeba kontaktnější pozvbuzování, které sundá tolik tížené sekundy dolu.

Nemusela jsem tedy řešit, zda někoho žádat o pomoc a prostě jsem běžela sama.. byla jsem od ráda pěkně rozcvičená, protože jsem jezdila jako 50 kg závaží na vozíku pro pity a ast.. Bohužel to však k ničemu nepomohlo a my s Chesterem protli cílovou pásku v čase 8:18.., což na pořadové příčky nestačilo. Čas byl měřený profi časomírou a tak nebylo spekulací, že časy jsou čím dál tím lepší..

Do WPS nastoupil i Lump a s časem něco málo přes deset sekund zdolal dráhu jako zkušený sprinter.. potrénuje a příští rok určitě ukáže co v něm je.. nebo možná už na podzim?

Další disciplínou byl Monkey track.. Chestera jako již tradičně zajímalo vodítko na které se mi věšel více než překážky. Já jsem zase zvolila špatné tričko a víc než na trať jsem se musela soustředit na to, aby mi z něho něco nevypadlo.. Dráhu jsme však zdolali čistě a myslím si, že i v docela dobrém čase, pohled na nás však musel být veselý a umístění jsme taky nevyběhali.

Dalším soutěžícím byl Samík, který teprve zkušenosti s překážkami sbírá, přesto se s Božanem na dráze nenechali zahanbit a předvedli téměř čistý běh. V Samovi se skrývá rozený agiliťák.

Následovali tradiční obrany, které jsem si s Chestrounem vyzkoušela. Vyhlášení dopoledních disciplín a pak už jsem se jen nemohla dočkat TOW.. Losem na nás připadl docela silný soupeř Umberto. Zápas byl vyrovnaný.. mě i Chestera bavilo přetahovat s takovým dobrým psem, nicméně již na začátku sem Chestrovi nedala úplně dobře zakousnout peška.. držel ho jen za jednu část tlamy. Při přetahovačce se zdálo, že mu to nevadí.., ale když už se šlo do finále, tak si snažil peška přeskousnout.. a chtěl to udělat na zemi. Nevím, jestli ho úplně položil, ale souboj jsme tím ukončili a vítěztví patřilo soupeři, který držel čistě a byl ještě plný sil! Přesto to byl pěkný přetah.., který trval celých 20 minut. Tradičně jsem pak dva dny nemluvila, což bylo v uzávěrce velmi vtipné.

Domů jsem se dostala až někdy kolem deváté hodiny.. docela znavená z celého dne.. Gratuluji všem vítězům.. a čest poraženým. Za fotky děkuji Tomášovi Helískovi a Ireně Vanišové.

Naše album si můžete prohlédnout na rajčeti Staff Bull Show 2012 a nebo na albu Míši Vyštejnové.