Mikulášská besídka

6. 12. 2009

Mik miku Mikulááš přišel s čertem na koláč, přišel i k nám a my se mohli zúčastit mikulášské besídky pořádané Bull & Terrier Sport Clubem - sportovního klání členů klubu.

 

Celé soutěžní odpoledne jsme si moc užili a tímto bychom chtěli poděkovat BTSC a hlavně manželům Holubovým za super organizaci a dobře zvládnutou akci. Bylo to fajn!

Byla zábava jak pro pejsky, tak pro jejich majitele. Účast byla veliká,takže byli byli dvě kategorie. Dospělý a štěňata (psi do roka). My se rozdělili na dva soutěžní týmy, Sway+já za štěňata a Chester+Luky za dospělé.

Zábavé odpoledne odstartovala disciplína pro štěníky a to monkey track, kde jsme startovali se Sway. Dráhu jsme zvládly bez problému, jen ne s vítězným časem.

Následovala soutěž pro dospělé a pro Chestera, který měl za úkol najít pod kterým z připravených kamenů se skrývá dobrota, to pro něj nebyl žádný problém..

Poté už pro nás byli další soutěže společné. Přinést aport konkrétně peška.
Chester peška chytil a už nepustil, takže aportoval v nejlepším čase a tuto disciplínu dokonce vyhrál!

Swayík už tak úspěšný nebyl, peška sice chytla a chtěla si hrát, ale jak mile jsem chtěla odejít na pozici odkud jsem jí měla přivolat, peška okamžitě pustila a vyplašeně koukala, kam jdu. Několikrát jsem jí peška dala, ale situace se stále opakovala, takže jsme nakonec aport donesly do cíle spolu. Je to naše bambula a prostě to nechápala.

Dále jsme měli odevzdat svoje hračky, které jsme si měli přinést z domova a já žádné nevzala! Takže Chester & Sway místo hraček museli hledat mojí gumičku do vlasů a ponožku. Nicméně to pro ně zas takový problém nebyl a v chumlu hraček oba našli moje předměty!

Pak už přišla na řadu doba pro řádění pejsků a prostor si popovídat. Až do vyhlášení vítězů, kdy přišla na řadu ještě jedna disciplína pro roztřel.

Pes musel přiběhnout co nejrychleji na přivolání a to i přesto, že cesta byla poseta dobrotami. Na konci mohl páníček ukázat nějakou hračku, Luky ukázal peška a Chester dráhu doslova přelítl, v nejlepším čase.

Sway si to mohla také vyzkoušet, přiběhla sice docela rychle, ale stačila cestou ještě pár dobrost sníst.

No takže zhodnocení? Sway se neumístila v žádné disciplíně, ale je moc ráda, že se mohla zůčastnit, budeme s ní trénovat a třeba bude v příštím roce stejně úspěšná jako Chester, který se stal absolutním vítězem mikulášských psích her (kategorie Adult)..

A aby toho nebylo ještě málo, během odpoledne proběhlo předávání poháru Klubového šampiona BTSC 2009, kterého také získal Chester! Trofej pro vítěze byla opravdu veliká! Více o tom v následujícím příspěvku.

Jsme na tebe pyšní Chestříčku. Své vítězství si velice užil, protože jsme dostali plno dárků z kterých měl velkou radost!

Po celý den byl na ostatní pejsky velice sympatický. Viz foto.

Více fotografií si můžete prohlédnout v sekci zajímavé akce - Mikulášská besídka.