Nedělní stopy

12. 11. 2009

V neděli po výstavě jsme se vydali s Chesterem & Sway poprvé vyzkoušet pachové práce takzvané STOPY. Výcvik psů v pachových pracích je jeden z nejnáročnějších z celé výcvikové práce.

 

Zároveň je to, ale velmi zajímavá činnost, kterou můžete u svých pejsků rozvíjet, je to jejich přirozená vlastnost, tj. sledování různých pachů a stop. Je využívána jak ve sportovní tak i ve služební kynologii. Mohou ji provádět i plemena psů, která nemají předpoklady ke složení sportovních a služebních zkoušek jako jsou třeba staffbulíčci kvůli své výšce. Tuto přirozenou schopnost, tj. sledování stopy, můžete u svých pejsků rozvíjet, a tím přispět k lepšímu využití jejich "volného času".

Naše Sway si přičichla stopy jako první a po nelehkém vysvětlování, že musí po stopě jít, došla zdárně až do konce, kde jí čekala moje ponožka a plno dobrot. Byla to její první zkušenost a věřím, že při dobrém tréninku si tuto práci osvojí.

Ale velice nás překvapil Chester, který projevil obrovský talent! Bez dlouhého vysvětlování pochopil, co se po něm žádá a stopu doslova přeletěl. Ani ho nezajímali připravené dobroty na každém třetím kroku. Měla jsem z něj radost, opět ukázal své kvality a dostali jsme pochvalu i od zkušeného a trénovaného doprovodu. Chester je prostě frajer.

My děkujeme Katce Holubové, že jsme si mohli tuto zajímavou činnost vyzkoušet, za jejího odborného dohledu. A zároveň děkujeme za krásné fotografie ze stop a následné procházky!

Celou fotogalerii můžete shlédnout v sekci Stopy a procházka.