World dog show 2009

12. 10. 2009

Tak a je to tady, dlouho očekáváná světová výstava! WORLD DOG SHOW 2009, která se tentokrát konala ve výstavním areálu Incheba, v hlavním městě Slovenska, v Bratislavě.

 

Byl to pro nás opravdu zážitek, tolik krásných psů a fen jsme dlouho neviděli. Účast byla vysoká a to 207 STAB. Bylo na co se dívat. Díky včasnému vstávání jsme se na výstavu dostali jako jedni z prvních a tak jsme měli super "flek", kde jsme mohli krásně vychutnávat atmosféru světovky. I přes to, že to byla zahraniční výstava, všude kolem bylo spoustu známých tváří, a tak jsme se cítili jako doma.

Výstava byla dobře zorganizována a nedošlo k žádnému zdržení, vše odsýpalo, tak jak mělo. Až tedy na změnu rozhodčího u psů, kde měl původně posuzovat anglický rozhodčí Kane Frank, který se nedostavil a tak to vzal do rukou Ruský rozhodčí Shamil Ambrakimov.

Feny, tedy nás, posuzoval Rumunský rozhodčí Cristian Stefanescu, který měl nelehký úkol, vybrat vždy nejlepší jedince. Dával si opravdu záležet, ale leckdy bylo vidět, že se pořádně zapotil - jedna hezčí fena než druhá. Nám byl jeho přístup velice sympatický a právě proto, že se mu líbila i naše SWAY.

Dostali jsme se do užšího výběru čtyř fen a už bylo jasné, že si domů povezeme umístění.

Nakonec jsme se zařadili za pořadí 3, z kterého máme ohromnou radost! Sway byla jediná bílá fena, která se vůbec umístila, jinak vyhrávali samí černí, samozřejmě krásní, jedinci.

Ohodnocení Very Promising 3 a posudek, který nás také moc potěšil.

"typický vzhled, nádherná hlava, dobré zaúhlení, normální pohyby, perfektní prezentace"

Jsme rádi,že jsme se mohli zůčastit takovéto prestižní výstavy a ještě radši, jak jsme se umístili. Komletní výsledky můžete prohlédnout zde.

Velká gratulece patří celkovému vítězi - pes CH.STORMBULL SOLO, který bude v lednu krýt v chovatelské stanici Fransimo Bohemia.

Za poskytnuté foto moc děkujeme manželům Innemanovým a Haně Maredové!