Interra dog show 2009

11. 10. 2009

INTERNATIONAL TERRIERS DOG SHOW 2009 - 8. 10. 2009 se konala slovenská klubová výstava a to přímo v hlavním městě Bratislava.

 

Už ve středu 7. 10. 2009 jsme se vydali směrem k Blavě na takzvaný dvoudenní "výstavní maraton", čekali nás totiž dvě výstavy, již zmiňovaná Interra a World dog show 2009

Pojali jsme to trochu dovolenkově, a tak jsme byli od středy až do neděle u našich příbuzných v blízkém Rakousku, na show do výstavního areálu Incheba to bylo dvacet minut cesty.

A teď už ke čtvrteční klubové výstavě - bylo přihlášeno 137 staffbullů. Naše plemeno posuzoval anglický rozhodčí Kevin Jones, kromě třídy mladých, kterou měl na starosti chorvatský rozhodčí Bojan Matakovič.

Naší Sway scházeli ještě tři dny do kategorie mladých a tak jsme nastupovali ještě do třídy dorostu. V této třídě se sešla ještě s třemi dalšími bílými fenečkami, což nebývá zvykem. Měli jsme tak možnost porovnat ji s fenkami jejího typu. Na stupních vítězů, ale pak stála jen jedna bílá fenka.

Sway se panu rozhodčímu sice líbíla, ale v konkurenci krásných fen se do první čtyřky bohužel neprobojovala, dostala však krásnou známku Velmi Nadějná / Very promising a hezké hodnocení z kterého máme radost.

"8 - měsíčná sučka. Sučia hlava. Dobrý pygment, front aj pohyb, dobře uhlenie"


Za krásná fota moc děkujeme manželům Lahodovým (Fransimo Bohemia).