PitBull show 2009 - podzim

13. 9. 2009

Přes 4 měsíce vážíme Chesterovi granule na každý dekagram, abychom se nemuseli strachovat, že bychom měli více než 20 kg a tím pádem se nevešli do naší kategorie. Proto jsme šli s úplně ledovým klidem na sobotní vážení s očekáváním váhy kolem 19,5 kg. No a jejda…20,1…

Doufám, že jednou už zažiju akci, kde před jejím začátkem nebudeme muset běhat hodinu po poli a shazovat…. Jinak vše vyšlo tak jak mělo. Show byla dobře připravená, nedošlo k žádným prodloužením a moderátor Pavel Novotný měl dokonce na sobě už mikinu a tričko Pitbull :).

Letos si konečně odbyl svou premiéru Wall climbing. Pohled na psy běhající po stěně na peška, který visí ve výšce blížící se ke 3 metrům a kde se musí ještě pět vteřin udržet je pro diváky hodně atraktivní a doufám, že si tato disciplína najde své stálé místo v programu.

Chester byl přihlášen do disciplín Weight pull sprint a Weight pull. Při sprintu jsme se poučili z chyb z loňska a s přesně stanovenou taktikou si doběhli pro vítězství.

V  pět hodin začala hlavní disciplína – tahání zátěže. Ta se ukázala jako mnohem větší oříšek než jsme čekali. Základní váhu – 390 kg Chester utáhl bez větších potíží. Proto nás velice zarazilo co se dělo po zvýšení váhy na 630. Jako první nastupoval na tuto váhu velký favorit a to polský stafbulík Borys (který si chtěl rozhodně spravit chuť, když jsme ho nechali za sebou ve sprintu) a k našemu údivu 630 kg bylo nad jeho síly. V tu chvíli nám hlavou prolítlo, že pes, který to dokáže, bude pravděpodobně i vítěz, ale zároveň, že to nebude nic lehkého.  Chesterovi se sice podařilo vozík dostat do pohybu, ale ne ho táhnout plynule a pokaždé když na chvíli polevil, tak se díky ne ideálně postavené dráze vrátil zpátky.

V kategorii do 20 kg se nenašel pes, který by čtyři betonové kvádry pokořil a tudíž rozhodovala váha.

V monkey track, která se běžela až druhý den, byl Chester jediný sbt a svým výkonem diváky spíše pobavil než,aby měl ambice na umístění. Překážky na něj byli opravdu vysoké..

Konečný výsledek tedy podzimní Pitbull show 2009

  • 1. místo Weight pull sprint (čas 11:32)
  • 3. místo Weight pull (utažená váha 390 kg)

Závěrem bych rád ještě zmínil heroický výkon pitbulla Chestera, který utáhl váhu 1470, čímž se stal vítězem kategorie, psem, který utáhl nejvyšší váhu dne a zároveň psem, který utáhl nejvyšší váhu na přepočet jeho kg (54 násobek vlastní hmotnosti). Gratujeme našemu jmenovci!

Více fotek najdete ve fotogalerii PitBull show 2009 - podzim.