Dog show - krajská výstava Rybníky

6. 9. 2009

Tato sobota opět proběhla ve znamení výstavy. Pro mě to bylo poněkud stresující, protože jsme jely na výstavu se Sway samy. Přítel je trochu nachlazený a tak zůstali s Chesterem doma.

 

Na místo jsme sice dorazily úplně bez problémů, ale počasí nám kazilo náladu - bylo chladné a deštivé..

Celé dopoledne jsem tedy strávila v pláštěnce a klepala jsem kosu. Naštěstí jsem potkala pár známých tváří a tak to nebylo tak hrozné..

Čekání jsem strávila s panem Pavlem Peerem a jeho krásnou malou Emčou, která je mou velkou favoritkou, s paní Tamarou Včelákovou, která vlastní kennel Bee Master a lidmi s jejími odchovy.

Výstava byla opravdu dlouhá, rozhodčí z Anglie Marie Hogarty si dávala na čas. Hodnotila psy velice důkladně a byla přísná. Zadávala psům i známky D apod.

Hodiny ukazovaly poledne a před námi bylo ještě spoustu psů.. Lukymu a Chesterovi po nás bylo doma smutno a tak se za námi nakonec taky vydali. Dorazili na výstavu i s mojí mamkou..

My tak byly se Sway zase ve své kůži a mohli jsme jít s klidem do kruhu vystavovat.

Naší velkou konkurentkou byla Fata Morgana Macy Gray, která byla typově hodně podobná..a která nás nakonec porazila. Byli jsme se Sway druhé.

Sway byla z paní rohodčí a jejího důkladného posuzování dost nesvá a tak se nepředvedla, tak jak bych si představovala.

Posudek:

"korektní skus, tlama trochu delší, měl by být lepší stop, hezké líce. Potřebuje vyvinout hrudník, měla by mít lepší postavení zadních. Trochu delší v zádech. Potřebuje srovnat v pohybu."

Domu jsme si, ale vezli malý pohárek a tak jsme měli radost.

Více fotek z celého dne můžete shlédnout ve fotoalbumu Krajská výstava Rybníky - Dog show.