Naše první výstava

14.6.2009

Budík zvoní nekřesťansky brzo a já se hrabu z postele zase jako poslední. A to jsem si ještě večer nařizovala budík o půl hodinu dříve a tvrdila, jak si vše v klidu připravím ráno. Cha cháááá.

 

Ve zmatku na sebe naházím oblečení a začnu hledat a balit vše potřebné - vstupní list, průkaz původu, očkovák, vodítko, dobroty, hračku...hmmmm.. a co ještě??? co ještě??

Foťák...., to si, ale  uvědomuji až v autě na cestě do Klatov. Takže jedeme bez foťáku. Ještě se zkusím zeptat, jestli se pro něj nevrátíme, ale přítelův pohled mi říká, že mám radši držet hubu :) (pardon), moje zdržení a ranní chaos ho vytočilo natolik, že už radši mlčím..

Cesta utekla docela rychle a už stojíme v koleně aut s naloženými psy přímo před výstavním areálem.
Parkování nebylo zajištěno uvnitř a tak nám chvíli trvá než najdeme volné místo v přilehlých ulicích.

A hurááá na výstavu..přejímka proběhla rychle a bez problémů a teď jen najít náš kruh.. Samozřejmě jsem si nic nezjistila a nenašla dříve, takže vše hledáme až na místě..

Procházíme celý areál tam a zpět ne a ne kruh Z1( jak jsme si přečetli v katalogu co jsme dostali) najít..

Nakonec objevíme ještě jednu halu a kruh je na světě! Všude plno staffbullů a nadšených majitelů, kteří kempují kolem výstavní plochy. Bohužel tak vybaveni jako oni nejsme a tak jen nesměle postáváme kolem a čekáme co se bude dít..

K naší radosti potkáváme spoustu známých tváří, kteří nám čekání zpříjemňují.. Na výstavě koluje fajn atmosféra a tak nás to čekání i baví..

Konečně poznáváme spoustu psů zvučným jmen na živo - jak už to bývá, někteří se nám líbí více a někteří zase méně :o)

Učást plemene SBT je opravdu vysoká, takže je na co se dívat.

Začínali vystavovat nejmladší psi a výstavní kruh se obměňoval staršími .. a pak se na řadu dostáváme konečně my - nejmladší feny, takže třída baby.

Jsem z toho trošku nervózní - přece,že jen je to naše první výstava...., ale jakmile vstoupíme do výstavního kruhu všechen stres ze mě opadne. Sway se vystavuje úplně sama a musím říct, že předčila naše očekávání.

Běh v kruhu zvládla jako nějaká manekýna a v postoji mi zůstala stát jak přikovaná :o).
Nakonec jsme vybojovali druhé místo. Fena na první příčce byla o trochu starší a hotovější. I tak máme radost. Pro tentokrát nás hodnotila poradkyně chovu Hana Vojáčková.

Kruh opouštíme s fajn pocitem..

Nakonec máme díky našemu novému kamarádovi PureKnightliness i nějaké fotky, takže se nám den docela vydařil.

Dovoluji si zveřejnit odkaz na jeho fotoalbum, kde je zachycen celý výstavní den -  zde. Za foto děkujeme.

Fotky se Sway jsem umístila do fotogalerie Výstava Klatovy.