Pitbull show 2009 Křivonoska 30. - 31.5. 2009

1. 6. 2009

Nikdy jsme snad neměli tak moc smíšené pocity jako sobotního rána. Tak jsme se těšili, že se poprvé aktivně zúčastníme této akce a zároveň jsme měli hrozný strach, jak vlastně to s tou Chesterovou hmotností dopadne (info ve starším příspěvku).

 

Když jsme šli na přejímku a zavěsili Chestera na váhu sice na chvíli ukázala 20,3 kg, ale nakonec se ustálila a my teda mohli být zařazeni do kategorie "Psi do 20 kg".

Akci moderoval Pavel Novotný, který až na pár seků, kdy se člověk chytal za hlavu, byl docela zábavný a hlavně připravený a už více v obraze než vloni a tak převážně deštivou sobotu vcelku zpříjemnil.

 

Weight pull sprint

Ačkoliv jsme nebyli na Pitbull show poprvé a disciplínu jsme několikrát viděli, tak z pohledu soutěžícího je to trošku jiné. Proto jsme nebyli nijak nadšení, že máme rozbíhat vůbec jako první tým. Nějak špatně jsme se dohodli se startujícím a psa ke startu jsme něměli tak připraveného jak bychom chtěli. Nicméně Chester zkušeně tříkolku roztáhl a cílovou pásku protl v čase 12:94.

Ten jsme měli stejný se psem na třetím místě (při této shodě rozhoduje váha psa - vyhrává pes s tou nižší). Zmocnilo se nás trošku zklamání, protože jsme přípravu nepodcenili a přijížděli jsme s většíma ambicema. :-)

Weight pull

V první řadě bych chtěl napsat obrovské poděkování naší kamarádce Katce Holubové. Za to, že nás přesvědčila ať se přihlásíme, což se později ukázalo jako skvělý nápad a hlavně za samotnou pomoc při pullingu.

Základní váha byla stanovena na 390 kg. Přes tu jsme do druhého kola prošli tři. Navyšovalo se na 630 kg. První dva psi neutáhli a z aparatury se ozvalo:"dalším psem na řadě je Chester". Asi jsem v obličeji neschoval trošku nejistoty, když jsem se podíval na vozík se čtyřmi 120-ti kilovými kvádry, protože se Katka ke mně naklonila a řekla:" Věř, že to tvůj pes utáhne, tahej s ním a on to utáhne."

A když Chester vozík poposunul se moje víra změnila téměř v přesvědčení, že to dokáže a my odhodlaně hecovali, Pavel Novotný přihlížející upozornil, že jsi pravděpodobně krůček po krůčku jdeme pro vítězství a diváci fandili. Ačkoliv byla skvělá atmosféra, Chester nezvládl vozík dostat do konce.
Při druhé opravě oba dva polští psi zvládli pokořit i tuto váhu a my teda obsadili třetí místo.

Byl to krásně strávený víkend a malé rozčarování ze sprintu přehlušila hrdost na našeho psa, který se nevzdal, nechal tam při pullingu úplně všechno a ukázal, že ještě dnes v malém staffbullím těle tluče srdce bojovníka...

Další fotografie z PittBull show si můžete prohlédnout zde.