Frisbee

27. 12. 2008

Zimní počasí nás vylákalo ven s talířem...  Pokavaď byste chtěli se svým psem hrát také frisbee je velmi důležitý výběr vhodného talíře. Vyzkoušeli jsme více druhů, ale každý vydržel jen několik málo hraní.  Až když jsme na radu zkušenějších objednali disk odolný, stála hra za to.

My používáme konkrétně disk Hero SuperSwirl, který si zatim nemůžeme vynachválit. Je pravda, že odolné disky jsou těžší, s čím tedy souvisí jejich rychlejší padavost, ale pokud disk chcete využívat opravdu jen k tréninku a při volném čase je ideální.

Co se týče toho, jak namotivovat psa na to, aby disk chytal vám toho moc neporadím, protože Chester z něj byl zfanatizovaný, jen jsme ho vyndali z obalu a sám rychle pochopil co se po něm žádá. Problém číslo jedna byl v nás. Hodit disk tak, aby byl pro psa chytitelný se ukázalo jako úkol nemožný. Ale to se časem vypilovalo jen házením, házením a zase házením...

Takže hurá do parku a užijte si volný čas se svým psem a nestyďte se před přihlížejícími diváky dávat hlasitě najevo radost, že jste frisbee konečně dobře hodili a váš pes ho tak krásně v letu chytil.  :-)

Pro ty, kteří chtějí odbornější rady, přikládám odkaz na portál o tomto psím sportu. http://www.discdog.cz/