Pit Bull show 2008/podzim

13. 9. 2008

Tak a je to tady. Už od jara očekáváná "podzimní Pit bull show". Budík zvoní neskutečně brzo a my po rychlém vyvenčení nasedáme do auta. Chester tušíc, že se děje něco neobvyklého radostně přelézá z kufru k volantu a zpět do kufru, z kufru k volantu a zpět do kufru, z kufru k volantu a zpět do kufru a štěkáním nás pobízí dobré náladě jako má on. V sobotu v půl osmé ráno však marně. 

Za neustálého okřikování a snaze utišit to ďáblovo stvoření přijíždíme do autokempu Křivonoska (jsem zvědavý jestli to přiští rok už konečně najdeme na poprvé). Už z prvního pohObrazekledu je jasné, že účast nebude tak silná jako na jaře. Protože ještě probíhá vážení a registrace psů jdeme zkontrolovat klobásy :-) Dojíme a pomalu se se všemi přesouváme na místo, kde soutěž začíná svou první disciplinou, kterou je High jump.

Očekával jsem že přes léto budou psi trošku víc trénovat a že to bude na výsledcích z jara znát. Opak byl pravdou. Málokdo si nechal peška pověsit do výšky 2 metrů. Na první místo byli dva adepti a tak se muselo rozeskakovat. Bylo jasné, který z nich vyhraje, protože jeden z nich skákal od začátku velice pěkně. My mezitím pokukovali po ostatních psech a hodnotili je.

Po high jumpu jsme šli s Chestrem okouknout weight pull sprint, protože bychom se rádi na jaře přihlásili. Tak doufám, že dával dostatečně pozor a ušetří mě toho, že budu za půl roku utíkat sám zatímco on bude hlídat tříkolku, aby jí náhodou někdo neukradl. V této disciplíně soutěžili dva stafbulové, takže když to tak bude i na přes rok tak jsme třetí - a to je důvod proč tam jet.

Po pauze na oběd začíná ukázka z obran. Chester fanaticky vyštěkával figuranta a rozčiloval se proč se do rukávu nemůže zakousnout taky on. Po deseti minutách mě kousnul do nosu, abych už neseděl a vrhli jsme se na něj.  Když pochopil, že asi nic nebude, lehl a spal.

Blížila se čtvrtá hodina a začla divácky nejatraktivnější disciplína a to weight pull. Měli jsme tam několik favoritů, tak jsme bedlivě sledovali a fandili. Prvním byl stafbul z polska(vlevo), který jako jObrazekediný reprezentoval své plemeno v této disciplíně. Skončil na váze 750 kg.  Popravdě jsem nikdy netušil, že je stafbulík má v sobě potenciál tuto váhu utáhnout. Tak jsem hned nadšeně běžel pogratulovat majiteli za skvělý výkon, který mě po krátkém rozhovoru šokoval tím, že tohle patří k horším výsledkům jeho miláčka. Rekord mají 1300 kg (1,3 tuny - vyberte si to, co vás udiví víc).

Druhým psem, kterému jsme drželi pěsti byl pit bull Chester, který dokonce vyhrál ve své kategorii. Dělá čest svému jménu. Jen tak dál Chestre...

Protože už bylo okolo deváté večer, náš Chester už nám usínal na botách, tak jsme vyrazili směrem ku Praze. I přesto, že podzimní pit bull show je slabší, byla to velice příjemně strávená sobota.

Na jaro jsme si zamluvili pokoj a budem tam celý víkend. A hlavně - Chester bude premiérově soutěžit. Tak držte palce.......

-lm-